Aquarius

25. července 2010 v 16:28 | Carlottéé |  Jak se namalovat?

Azurová - barva vody, štěstí a radosti se opět vrací na výsluní. Je odvážná, sexy a v kombinaci s dalšími ostrými tóny vytváří umělecký dojem.

EXPLOZE AZUROVÝCH TÓNŮ

ZDÁ SE, že světové módní návrháře letos zcela pohltila nostalgie. Stýská se jim po hravé hippie módě inspirované barevným popartem, který nebyl sešněrovaný žádnými pravidly. Kolekce Dolce & Gabbana je poctou modernímu umění a jeho experimentům s materiály, barvami a tvary, Stella McCartney zase navrhla modely, které vypadají jako namalované akrylovými barvami. Vize módních mágů se logicky odráží v líčení, které sekunduje trendům sezony. Make-up artisté sáhli při tvorbě kolekcí dekorativní kosmetiky do palety Andyho Warhola a oční víčka líčí intenzivními pastelovými stíny a k tomu barví rty tajemně rudou nebo ostře růžovou rtěnkou. Umělecká vizážistka značky Helena Rubinstein Donatella Ferrari tvrdí, že azurové stíny sluší každému typu ženy, jen se musí správně aplikovat:
"
Azurové oční stíny nejlépe vyniknou na tmavých očích, protože dodají jejich pohledu svěžest. Ideálním doplňkem je tužka na oči ve švestkovém tónu, kterou můžete vést jemnou linku na horním víčku. U vnějšího očního koutku linku jemně rozmazejte, dosáhnete tak éterického efektu. Na řasy naneste několik vrstev černé řasenky, váš pohled pak bude působit dramaticky. U zelených očí buďte s používáním azurových tónů opatrnější, hrozí, že v této kombinaci zapadnou.
Hnědé oči v kontrastu s azurovou vyniknou, doporučuji ale použít hnědou řasenku. U modrookých žen je používání azurových tónů možné, ale musí se provádět následujícím způsobem. Nejdříve naneste na celé horní pohyblivé víčko azurový tón, přes něj aplikujte o několik tónů tmavší sypké oční stíny, mohou být i šedé. Důležité je, aby se přerušila linie mezi řasami a očními stíny, k tomu vám pomůže linka na oči v tmavomodrém tónu. Odvážlivé ženy mohou vykouzlit tyrkysovou tužkou na oči linku uvnitř i vně oka, dosáhnou tak efektu malé mořské víly."
DNES se nejraději oblékáme do unisexové černé, snažíme se líčit sice precizně, ale minimalisticky, nerady vyčníváme a upoutáváme na sebe pozornost. Přitom v bláznivých šedesátých a sedmdesátých letech bylo všechno naopak. Zavzpomínejte po vzoru módních návrhářů na éru plnou radosti ze života. Fantazii se meze nekladou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.