Vodní malování

20. července 2010 v 22:05 | Carlottéé |  Typy a triky

Autorka: Terezka

waterproofLéto je v plném proudu a počasí zrovna přeje vodním radovánkám. Vyrážíš na koupák a chceš se líbit? Štěstí přeje připraveným, proto Ti přinášíme pár tipů, po jakých líčidlech sáhnout, abys vypadala skvěle i během vodních radovánek.
V dnešní době jde technika a chemie stále kupředu a většina kosmetických značek nabízí své výrobky ve voděodolném provedení. Jak je vlastně možné, že kosmetikavydrží i nápor vody?
Voděodolné ("waterproof") řasenky jsou vyrobené ze směsi, která neobsahuje vodu, ale jen vosky, tuky a polymery, které jsou hydrofobní. To znamená, že odpuzují vodu. Funguje to na podobném principu, jako bys do sklenice s vodou nalila olej. Tato emulze se nesmíchá, ale jen oddělí. Po Tvých řasách nalíčených voděodolnou řasenkou voda jen steče, ale nesmíchá se s barvou řasenky k čemuž by pravděpodobně došlo, použila-li bys obyčejné líčení. To samozřejmě neplatí jen pro řasenky, v dnešní době seženeš voděodolné téměř cokoliv. Oční stíny, makeupy, pudry a rtěnky.
Jaké voděodolné líčení je nejlepší? Ideální je nevsázet pouze na reklamu, ale poradit se s kamarádkami nebo si vyhledat diskusi na toto téma na internetu. Existuje mnoho výrobků, které slibují hory doly a přitom skutek utek, takže osobní zkušenost je zde velice cenná. A pozor, rozhodně je také rozdíl, zda máš namířeno k sladké vodě, nebo k moři. U moře je totiž daleko větší problém udržet si perfektní nalíčení. Slaná voda je agresivnější a leckdy jí nedokáže zcela odolat ani olejový základ líčidla.
Naše tipy:
Hodnocení je založeno na spokojenosti dívek a žen s danými výrobky podle příspěvků v různých internetových diskusích (zejména zahraničních. Vybrané přípravky patřily k nejoblíbenějším a údajně nejspolehlivějším.
wpf1
>>
1. Yves Saint Laurent, Everlong waterproof (cca 850 Kč)
2. L'Oréal Paris, Voluminous (350 Kč)
3. Nedáš dopustit na svou oblíbenou řasenku? Pořiď si k ní voděodolný fixátor pro řasenky (Dermacol - cca 200 Kč).
Slečn@ radí: Pokud se o líčení řas nechceš v létě starat vůbec, najdi si kvalitní kosmetický salón, kde ti řasy nabarví. Výsledek není sice tak intenzivní jako u řasenky, ale vydrží i několik týdnů, barva se ve vodě nesmyje ani nerozmaže a budeš vypadat přirozeně.
wpf2
<<
1. Gosh, Waterproof Eye Shadow (250Kč)
2. Bourjois, Survoltee Waterproof Eyeshadow (200Kč)
3. Maybelline, Color Definer Waterproof (100 Kč)
Slečn@ radí: Pod oční stíny můžeš použít taktéž fixátor, buď speciální přímo pod oční stíny, nebo můžeš klidně použít fixátormake-upu.
wpf3
>>
1. Avon, Perfect Wear Waterproof (270 Kč)
2. Dermacol, Dermacorect Clinical Make-up (250Kč)
Slečn@ radí: Spousta žen s waterproof make-upy není spokojená. Olejová emulze je holt těžší a pokožka má tak ztížené dýchání. Investuj raději do skutečně kvalitního pleťového krému s UV filtry a obličejového mléka přímo na opalování. Pokožka bude moci dýchat a sluníčko navíc pleť samo o sobě zlepšuje a rovnoměrně opaluje.
A jak to "dostat dolů"?
Pokud jsi fanynkou voděodolných malovánek, nikdy nezapomínej na pečlivé odlíčení. Pro tyto účely je nejlepší pořídit si speciální odličovací přípravky, které narozdíl od klasických proniknou i přes hydrofobní vrstvu a barvu dovedou rozpustit.
Naše tipy:
1. Ryor Ryorherba (dvoufázová odličovací emulze, 100 Kč)
2. Bourjouis Dvoufázový odličovač (150 Kč)
3. Silikonový odličovač Mary Kay (520 Kč)
4. Perfect Wear od Avonu (100-150 Kč)
5. Dvoufázový odličovač Astor (130 Kč).
Máš vyzkoušená některá voděodolná líčidla? Prozraď nám, jak jsi s nima byla spokojená!
Text: Terezka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.