z5 80.léta

9. července 2010 v 22:52 | Carlottéé |  Modní novinky

Módní trendy v líčení: vrací se výrazná 80. léta

Líčení očí: letí třpytivé a barevné oční stíny!

Ještě před tím, než začnete líčit oči, ujistěte se, zda máte upravené obočí. Neposedné brvy ubírají na kráse a přidají nám nějaký ten rok navíc. Pokud se vám zrovna nepovedlo dokonale si obočí vytrhat, upravte nesrovnalosti tužkou na obočí.
Oční stíny volte vždy s ohledem na barvu očí. Hitem letošní sezóny jsou třpytivé oční stíny, vévodí zlatá nebo hnědá barva. Osmdesátá léta přejí barvám, nebojte se proto sáhnout po "crazy" barvičkách, které jste ještě donedávna obcházela obloukem. Hitem letošní sezóny je červená, oranžová, medově žlutá, majoliková modř nebo barvy železa. Nebojte se být odvážná a experimentovat. Kombinace kontrastních očních stínů je sice trochu bláznivá, ale letos se prostě nosí. Zkuste zkombinovat třeba černo-červené, černo-žluté nebo modro-žluté oční stíny.  Fantazii se při líčení meze nekladou a o osmdesátých létech to platilo dvojnásobně.
Kouřové líčení očí je klasikou, která je stále v kurzu a hodí se pro každou společenskou příležitost. Pro kouřové líčení jsou zapotřebí tři odstíny: tmavý, střední a světlý. Tradiční černé, šedé a světle šedé oční stíny nechte ale tentokrát stranou. Pro moderní kouřové líčení použijte zelené, fuchsiové, béžové a perleťové odstíny.
Na řasy použijte černou řasenku. Máte-li řasy krátké, zvolte prodlužující řasenku. Pokud jsou vaše řasy řídké, sáhněte po řasence pro husté řasy. S líčením řas začínejte vždy od spodního víčka. Vyhnete se tak otiskování řasenky na horní víčko. Pro zvýraznění řas se nebojte nanést řasenku několikrát za sebou, nejlépe vždy po zaschnutí původní vrstvy.
http://www.omlazeni.cz/shared_files/uploaded/5484/206314_1.jpg

Rudé nebo černé rty jsou nezbytné

Osmdesátá léta přejí také výrazně nalíčeným rudým rtům. Trendem letošní sezóny jsou rtěnky v barvě sytě červené, cihlové nebo ostružinové. Odvážnější z nás si na rty mohou nanést také šedou, která může přecházet až do černé.
Rtěnka vydrží jen na správně ošetřených rtech. Ty jsou ale v zimě náchylné k drobným prasklinkám. Vysušených rtů se zbavíte, pokud zvýšíte příjem tekutin a budete je pravidelně ošetřovat balzámem. Chcete, aby vám rtěnka vydržela co nejdéle? Zkuste osvědčený trik, který doporučují přední módní stylisté. Nejprve na rty naneste trochu make-upu a pečlivě ho rozetřete. Linii rtů pak obtáhněte konturovací tužkou a nakonec štětečkem na rty aplikujte samotnou rtěnku. Pokud používáte lesk na rty, obtiskněte nejprve rty do papírového ubrousku a poté přetřete leskem.
K nápadnému líčení ve stylu osmdesátých let patří také bohaté účesy, například v rockovém stylu. Letí různé vlny, kudrliny a bez stylingových přípravků se prostě neobejdete.http://www.dama.cz/kosmetika/foto09/927-01.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.