Kouřové signály

12. srpna 2010 v 18:00 | Carlottéé |  Jak se namalovat?


Kouřové signály
Věděla jste, že kouřové líčení očí nosily hvězdy filmového plátna dokonce už za první republiky? Napodobte tedy jejich styl. Jestliže jste zvyklá na krémová líčidla, nechte je pro tentokrát v kosmetické taštičce. Efektu jemného kouře totiž lépe dosáhnete s pudrovou konzistencí. Při samotném líčení berte v úvahu tvar svých očí. Pokud jsou například moc blízko u sebe, opticky je oddálíte tím, že největší intenzitu použijete na vnějším koutku očních víček a protáhnete líčení lehce směrem ven.
A naopak, toužíte-li oči spíše přiblížit k sobě, nebojte se použít temnější barvu hned u vnitřního koutku. Dokonce i zapadlé oči si mohou dovolit "zakouřený" pohled. Jen je nutné horní víčko těsně nad řasami rozsvítit světlým, nejlépe perleťovým stínem. "Ať tak nebo tak, při líčení očí se vám vyplatí řídit se známým pravidlem vizážistů, že tajemství očních stínů spočívá v jejich dokonalém rozetření," doporučuje vizážistka Markéta.
Juicy tip:
Před výraznějším líčením očí a řas je dobré nanést přímo pod spodní víčko silnější vrstvu pudru. Ta zachytí zbytky stínů nebo řasenky, kterých se pak pomocí velkého štětce můžete spolu s pudrovou vrstvou lehce zbavit.
Kouřové signály
1. Oční monostíny, odstín Noir Cobalt, Bourjois, 285 Kč, 2. Oční monostíny Ellipse, odstín 02, Lancome, 850 Kč, 3. Kvarteto očních stínů, odstín Pink Chocolate, Clinique, 950 Kč, 4. Fixující gel na obočí Diorshow, Dior, 850 Kč, 5. Kompaktní pudr Natural Fit, odstín 01, Astor, 249 Kč

Foto: Tomáš Lébr, Modelka: Martina/UNIQUE ONE, Make-up: Markéta Šimrová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.